Як встановити світлодіодні лампочки в старі автомобілі?

Розвиток не стоїть на місці, з кожним днем виробники вигадують нову техніку, щоб бути кращими серед конкурентів. Так з’являються нові авто та їх системи освітлення. Новітні автомобілі мають бортовий комп’ютер, завдяки якому ви можете в різних режимах управляти автомобілем, обробляти інформацію та проводити діагностику різних систем авто.

Авто, обманки для світлодіодних ламп

Що стосується системи освітлення, комп’ютер тут має інформувати вас у випадку, коли електропроводка виходить з ладу, якщо перегорають лампи, відбувається замикання чи витік струму. Чому потрібні обманки для світлодіодних ламп? Вони необхідні, щоб створювати необхідний опір в лампі. В старих автомобілях освітлення відбувається за допомогою галогенних ламп. Щоб можна було замінити їх на ксенон чи світлодіод, бо в такому разі бортовий комп’ютер сповіщає про помилку у системі освітлення, бо такі лампи мають меншу потужність, встановлюють обманки.
Тільки так можна встановити світлодіоди, щоб вони коректно працювали на старому авто. Таким чином, вам не потрібно буде заново програмувати комп’ютер під нові лампи. І так, ви хочете змінити галогенну лампу на світлодіодну. Але її потужність менша в 5 разів. Наприклад, у галогенної це 55 Вт, у світлодіодної 7,5. Звичайно, бортовий комп’ютер буде сповіщати вас про те, що лампа згоріла. Автомобіль або повністю відключить електроживлення або панель приладів покаже вам відповідний значок. Обманки можуть бути зовнішніми або вбудованими.
Якщо встановлюються обманки для кожної лампи або комплекту ксенонів, обираються зовнішні моделі. Це резистор, що повинен навантажувати лінію. Його ставлять паралельно, завдяки цьому сила струму значно збільшується. Пристрій має просту комплекцію. Це металева коробка з проводами, що має резистор, який містить роз’єми чи конектор. Можна встановлювати обманки з конекторами, теж паралельно, але проводку вони не пошкоджують. Потужність обманки повинна бути менша, ніж в лампі на її місці. Простими словами говорячи, обманка повинна дорівнювати середній потужності між старою та новою лампами.

Авто, обманки для світлодіодних ламп

Наприклад, стара лампа мала потужність 5 Вт, нова-2 Вт. Це значить, що обманка повинна мати не менше 3 Вт потужності, щоб виконувати свої функції. Деякі обманки мають конденсатор, тому усувають мерехтіння та інші перешкоди бортової мережі. Якщо ви встановлюєте зовнішню обманку враховуйте, що вона виділяє багато тепла, тому повинна бути встановлена на металевій поверхні.
Чим же кращі вбудовані обманки? Вони не вимагають додаткового обладнання, а монтаж дуже простий. Обманка може бути вже вбудована в блок розпалу. Таким чином, різниця між зовнішньою і внутрішньою моделлю анулюється. В наш час можна навіть купить лампи, які вже мають дуже маленькі резистори, здатні збільшувати навантаження, тому проблем з бортовим комп’ютером не виникає.

Наверх